Meddig nőnek az árak? Pókerparti van az ingatlanpiacon, ahol sokan magukat is átverik

Meddig nőnek az árak? Pókerparti van az ingatlanpiacon, ahol sokan magukat is átverik

2025-04-02 10:38:06

Meddig nőnek az árak? Pókerparti van az ingatlanpiacon, ahol sokan magukat is átverik


Az áprilisi lapszám azért lett igazán különleges, mert a szerkesztőség majdnem minden tagja írt bele.

Meglepőnek hangozhat ez, de egyáltalán nem jellemző. Az online, a különszámok és az események is sok erőforrást igényelnek, így ritka, hogy ilyen sok Forbes-újságíró dolgozik egyszerre egy magazinon. Igazi csapatmunka volt. De nemcsak ezért volt élmény ezen az újságon dolglozni.

Az előző lapszámnál új formátumot vezettünk be a címlapra. Ami megújult, az a Forbes logó feletti rész, ezt hívjuk slágersornak. Itt mindig az egyik összeállításunk és négy kiemelt anyagunk kap helyet, most elég nagy fejtörést okozott, mi kerüljön ide. De először nézzük a főfogást!


A friss Forbesban 20 oldalas összeállításban jártuk körbe azt, mi történik most az ingatlanpiacon.

Számomra nem volt kérdés, hogy itt az idő, hogy Balla Ákos címlapra kerüljön. Átlátja a piac valamennyi szegmensét – mintha ki is beszélne onnan néha – a fejlesztéstől a használt lakásokig, de szeretem azt is, hogy holisztikusan is meg tudja közelíteni a piaci trendeket. Így hát átbeszéltünk olyan témákat is, mint hogy

  • hogyan hat majd egy esetleges orosz-ukrán béke a hazai ingatlanárakra,
  • mi a helyzet a toronyházak építésével,
  • jó ötlet volt-e betiltani az Airbnb-t,
  • mi az, ami nem kerülne pénzbe se, mégis csökkenthetné az albérletek árát,
  • mit gondol arról, hogy a piac kiárazza Budapestről a „helyi lakosokat”,
  • és mi lesz az eladók fejében beragadt árakkal?

Ákos lendületesen beszél, szinte levegőt sem vesz a címlapinterjú alatt, a 2 óra 20 perces beszélgetés leirata 48 oldal. Nem rossz.

De ami miatt a Forbes címlap mindenképp megérdemelt, az az, hogy Ákos a saját nevét vitte a piacra: a Balla Ingatlan ő maga, névvel és arccal vállalja. Ez bizony nemcsak komoly teljesítmény, de érték is.

Az ingatlanos összeállításban ránéztünk azokra a jószágokra is, amik nem lakóingatlanok, de az ingatlanpiacon árulják őket – ugyan mennyibe kerül ma egy tó Magyarországon? És hány tranzakció van évente?

A címlapösszeállítás fontos kérdése, hogy meddig nőnek az árak – itthon.

Nem véletlen, hogy egyre többen néznek körbe a külföldi ingatlanpiacokon. Jól csengő üzenetekből nincs hiány, kockázat és mellékhatás viszont akad bőven. Hogy üzletelnek, akik jelen vannak ezen a piacon, és mire érdemes figyelni? Kis Judit Forbes-sztorikon keresztül segít eligazodni.

Hogy lesz abból üzlet, hogy valaki részleteiben is nagyon kidolgozott, élethű óraképeket rajzol egy 80 ezer forintos lapra?


Tamás története nem csak erre ad választ, hanem megmutat egy niche piacot is. A magazin egyik rejtett kincsét Zomborácz Iván szállította: Fehér Tamás sztoriját. Vagy ahogy sokan ismerik: Dark side of the Watch.

Nem túlzás, jegyzett szereplője az órás világ csúcsának, ahova nagyon sajátos úton jutott el.

Bármit is gondoljunk a luxusórákról, izgalmas bepillantani a kulisszák mögé, és megérteni, ez a világ hogyan működik. Az meg aztán Forbes a javából, hogy egy globális szinten jegyzett magyar története vezet be minket ebbe a világba. Olyan magazint akarunk készíteni, amiben mindig vannak ilyen, a maga teljességében eddig el nem mesélt sztorik. Már akkor azonnal berántott és automatikusan kizártam pár perce a külvilágot, amikor még csak a kéziratot olvastam.

Nem a villamosra való könnyed olvasmány, értő figyelmet kíván Varró László is.

2015 óta követem a munkásságát, akkor még mint a Nemzetközi Energiaügynökség igazgatója adott Ács Gábornak interjút. Komoly pozíció volt, de nemcsak az akkori gondolatok, hanem a róla készült portré miatt is emlékezetes maradt számomra: kapucnijából tekint felfele, a hátteret pedig az estébe burkolózó Csepel adja.


Most mint a Shell globális üzleti környezetért felelős alelnöke dolgozik, ahol a globális szcenárióelemző csapatot vezeti. És igen, pontosan erről beszélgettünk vele: mi vár most ránk? Varró nem akármilyen koponya, ha a jövőről beszél, érdemes rá figyelni.

A forradalom (itthon) elmaradt, lett helyette ellenszél.

A Pénz rovat legizgalmasabb anyaga a Fintech15 összeállításunk. Fekete Emese és Kacskovics Nándor János azt vették végig, mi lett a nyolc évvel ezelőtti Forbes fintechlista tagjaival. Akkor 20-an voltak, most 15-en. Akadnak itt szívemnek nagyon kedves, remek sztorik: a Binx, a Seon vagy a szép csendben nagyot menő Brokerchooser – róluk kölön is írtunk most.



^