Meglepőnek hangozhat ez, de egyáltalán nem jellemző. Az online, a különszámok és az események is sok erőforrást igényelnek, így ritka, hogy ilyen sok Forbes-újságíró dolgozik egyszerre egy magazinon. Igazi csapatmunka volt. De nemcsak ezért volt élmény ezen az újságon dolglozni.
Az előző lapszámnál új formátumot vezettünk be a címlapra. Ami megújult, az a Forbes logó feletti rész, ezt hívjuk slágersornak. Itt mindig az egyik összeállításunk és négy kiemelt anyagunk kap helyet, most elég nagy fejtörést okozott, mi kerüljön ide. De először nézzük a főfogást!
Számomra nem volt kérdés, hogy itt az idő, hogy Balla Ákos címlapra kerüljön. Átlátja a piac valamennyi szegmensét – mintha ki is beszélne onnan néha – a fejlesztéstől a használt lakásokig, de szeretem azt is, hogy holisztikusan is meg tudja közelíteni a piaci trendeket. Így hát átbeszéltünk olyan témákat is, mint hogy
Ákos lendületesen beszél, szinte levegőt sem vesz a címlapinterjú alatt, a 2 óra 20 perces beszélgetés leirata 48 oldal. Nem rossz.
De ami miatt a Forbes címlap mindenképp megérdemelt, az az, hogy Ákos a saját nevét vitte a piacra: a Balla Ingatlan ő maga, névvel és arccal vállalja. Ez bizony nemcsak komoly teljesítmény, de érték is.
Az ingatlanos összeállításban ránéztünk azokra a jószágokra is, amik nem lakóingatlanok, de az ingatlanpiacon árulják őket – ugyan mennyibe kerül ma egy tó Magyarországon? És hány tranzakció van évente?
A címlapösszeállítás fontos kérdése, hogy meddig nőnek az árak – itthon.
Nem véletlen, hogy egyre többen néznek körbe a külföldi ingatlanpiacokon. Jól csengő üzenetekből nincs hiány, kockázat és mellékhatás viszont akad bőven. Hogy üzletelnek, akik jelen vannak ezen a piacon, és mire érdemes figyelni? Kis Judit Forbes-sztorikon keresztül segít eligazodni.
Tamás története nem csak erre ad választ, hanem megmutat egy niche piacot is. A magazin egyik rejtett kincsét Zomborácz Iván szállította: Fehér Tamás sztoriját. Vagy ahogy sokan ismerik: Dark side of the Watch.
Nem túlzás, jegyzett szereplője az órás világ csúcsának, ahova nagyon sajátos úton jutott el.
Bármit is gondoljunk a luxusórákról, izgalmas bepillantani a kulisszák mögé, és megérteni, ez a világ hogyan működik. Az meg aztán Forbes a javából, hogy egy globális szinten jegyzett magyar története vezet be minket ebbe a világba. Olyan magazint akarunk készíteni, amiben mindig vannak ilyen, a maga teljességében eddig el nem mesélt sztorik. Már akkor azonnal berántott és automatikusan kizártam pár perce a külvilágot, amikor még csak a kéziratot olvastam.
2015 óta követem a munkásságát, akkor még mint a Nemzetközi Energiaügynökség igazgatója adott Ács Gábornak interjút. Komoly pozíció volt, de nemcsak az akkori gondolatok, hanem a róla készült portré miatt is emlékezetes maradt számomra: kapucnijából tekint felfele, a hátteret pedig az estébe burkolózó Csepel adja.
Most mint a Shell globális üzleti környezetért felelős alelnöke dolgozik, ahol a globális szcenárióelemző csapatot vezeti. És igen, pontosan erről beszélgettünk vele: mi vár most ránk? Varró nem akármilyen koponya, ha a jövőről beszél, érdemes rá figyelni.
A Pénz rovat legizgalmasabb anyaga a Fintech15 összeállításunk. Fekete Emese és Kacskovics Nándor János azt vették végig, mi lett a nyolc évvel ezelőtti Forbes fintechlista tagjaival. Akkor 20-an voltak, most 15-en. Akadnak itt szívemnek nagyon kedves, remek sztorik: a Binx, a Seon vagy a szép csendben nagyot menő Brokerchooser – róluk kölön is írtunk most.